Babyshower mı???

3

32 yaşında 2 senelik evli biri olarak bu aralar sık sık ‘’babyshower’’lara katılmaya başlamışken ve neden var bu babyshower’lar yahu diye de bir yandan düşünürken bugün gittiğimden oldukça etkilendim.. yani öyle inanılmaz oyunlar, hediye açma seansları falan beklemeyin… Brunch şeklinde gayet mütevazi düşünülmüş ama her detayında anne ve anneanne adayının parmağının olduğu bu parti bitsin istemedim..

2

Bence olay her zaman söylediğim gibi organizasyon sahibinin samimiyeti ve enerjisi.. Kendisine de hayran olduğum arkadaşım Ceylan o kadar tatlı o kadar pozitifti ki herkes müthiş rahattı. Bu kız bence hayatının her döneminde etrafındakileri mutlu etme alışkanlığı ile devam edecek. Etsin de, böyleleri çok az kaldı..

Neden mi babyshower olayını son derece saçma bulan ben bu sefer çok etkilendim?? Çünkü Ceylan bu organizasyonu doğumdan önce y20141220_135148akın arkadaşlarını ve akrabalarını görüp muhabbet edebilmek için bir fırsata çevirdi. Herkesle teker teker ilgilendi, neredeyse hiç yerinde oturmadı, bol bol fotoğraf çektirdi, kahkahaları hiç durmadı, en önemlisi herkesi herkesle tanıştırdı, kimse yalnız kalmadı.. Ayrıca bizde olmayan bir adet olan babyshower adetlerindeki gereksiz detaylar ile de insanları baymadı.

Ama bizi mest edecek tüm detaylar da vardı.66

Özellikle polaroid makina ile anında basılıp çerçeve ile bize hediye edilen resim evimde yerini hemen aldı.. Müthiş bir masa, bize hazırlanmış hediyeler, harika leziz bir brunch, annesi ile beraber yaptığı cakepop’lar..

Bu tip organizasyonlarda en önemli ekip kardeşin arkadaşları. Bence bir 7organizasyon şirketi kadar iyi çalışıyorlar ve bugün de gördüm müthiş çalıştılar; fotoğraflar, misafirleri karşılama, masa süslemeleri, alkış kıyamet vallahi bravo ! Zaten hepsi de fıstık gibiydi, gözüm günlüm açıldı..

Partinin en en en güzel anı ise, Ceylan’ın konuşma yaptığı andı.. Şimdiye kadar hiçbir babyshower’da tanık olmamıştım.. Öncelikle gelen herkese, kendisi ve Demirhan için teşekkür etti.. Devamında da gözleri dolu dolu; bizim de gözlerimizi doldurarak annesinin gözlerinin içine baka baka ve gözlerini hiç ayırmadan ona bu kadar mükemmel bir anne olduğu için teşekkür etti ve kendisinin de o onun kadar iyi bir anne olmak istediğini söyledi.. Ben ağladım.. Annesi ağladı.. Ceylan ağlamaklı oldu.. Herkes şaşkına döndü ama bence mükemmel bir andı..8Tekrar Ceylan’a, güzel kardeşi Cemre’ye, güzeller güzeli annesi’ne ve ailesine benim babyshower olayına bakış açımı değiştirdikleri ve bugün için teşekkür ederim..

Bitsin istemedim..

5Pasta: Mutlu Dükkan: http://blog.mutludukkan.com/

Minik Prens’e benim hediyem: http://www.loveknotevents.com/

Written By
More from Merve TUNCER

İçİnİz rahat bİr hamİlelİk İçİn Harmony Prenatal Test

Hamile olduğumu öğrendiğim günü an be an hatırlıyorum. O heyecan, mutluluk tarifi...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *