23 Hafta: Hastane geceliği sorunsalı !

Hamilelik sürecinde zaten yeterince zevksiz şeyler giyinmek durumunda kalıyorsunuz. Ne yazık ki, ya çok düz kıyafetler ya da şık bir şey istersen bu sefer pahalı markalar ortalarda dolanmakta.

Zaten bunalımdasın bu sebepten, bir de sıra geliyor hastane valizini düşünmeye. Başlıyorsun ‘hamile/lohusa geceliği’ aramaya. Benim işim doğum fotoğrafçılığı ve videoculuğu olduğundan bir çok kez yeni anne olmuş lohusaların aldıkları gecelikten memnun kalmadıklarını gördüm. Aşırı süslü gelin gibi olanından dümdüz hasta geceliği gibi olanına kadar bir çok model var ortada ama zevkli mi derseniz ne yazık ki hayır.

Ben bir çok markaya baktım, aralarında en zevklisi Oshyo ama onun da bedenleri bana uymadı. Normal geceliklerinden belki uydururum diye çabam oldu ve fakat sonuçsuz kaldı. Asos’da da var bir şeyler ama önceki ile alakası olmayan vücudunuza hangisi güzel olur emin olamıyorsunuz, o yüzden istemedim.

Hele renk konusuna hiç girmiyorum, sanki cinsiyeti yeni belli olan sizmişsiniz gibi sadece pembe ve mavi üretiliyor olmaları can sıkıcı. Beyaz ve ekrular da var (benim alacağım renk) fakat onlar da tül gibi ince.

Ten, Ayyıldız, Dagi, Boyner derken Nişantaşı Magic Form’da aradığımı buldum. Aradığın neydi derseniz, bir kaç kriterim vardı. Emzirmek için rahat olacak, çok süslü olmayacak ve en en önemlisi içinizi, iç çamaşırınızı belli etmeyecek. Her ne kadar bu gecelikler sabahlık ile satılıyor olsa da, hastanede çok fazla ziyaretçiniz oluyor ve siz sürekli sabahlık giyinmiyorsunuz. Tek kat gecelik ile insanları karşılıyorsunuz. Ben birçok kez içi gözüktüğü için rahatsız olup sıkıntı yaşayan ‘yeni anne’ gördüğümden benim için en önemli kriterlerden biri içimi göstermiyor olması. Modelini beğendiğim fakat neredeyse transparan kadar ince bir kumaştan üretilmiş olan gecelikleri de alamadım. Hatta sırf bu sebepten pijama bile giyinmeyi düşündüm ama asla tavsiye etmiyorlar.

Eğer bir iş kurma fikriniz varsa, bu konuyu değerlendirebilirsiniz. Tarz, sade, stili olan şık lohusa gecelikleri üretmek…

Bu arada tavsiyesi olan varsa benimle paylaşabilirse çok sevinirim çünkü muhakkak iki geceliğinizin olması gerekiyormuş hastanede..

Sevgiler,

themervetuncer

Tags from the story
, , , , ,
Written By
More from Merve TUNCER

İçİnİz rahat bİr hamİlelİk İçİn Harmony Prenatal Test

Hamile olduğumu öğrendiğim günü an be an hatırlıyorum. O heyecan, mutluluk tarifi...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *