22. Hafta: Atıl Yüksel ve Detaylı Ultrason

Atıl Bey ile randevu bence her hamilenin korkulu rüyası. 15’inci haftadan sonra yapılan detaylı ultrasonda Türkiye’de bu anlamda en iyi isim olan Atıl Yüksel için biz randevumuzu kendi doktorumuzun isteği üzerine 2,5 ay önceden aldık. Daha erken alabilen olursa ödül alır. Şişli Marriott otelin yanındaki Key Plaza’da muayenehanesi bulunan Atıl Bey’e gitmeden, ben de birçok hamile günlüğü okuyarak durumu anlamaya çalıştım. Ama okuduğum hiç bir şey heyecanımı azaltmadı.

Uykusuz bir gecenin ardından ertesi gün yola koyulduk ve muayenehaneye vardık. Gayet şık olan muayenehane hamile doluydu, asistanı randevu saatinin biraz geçeceğini yoğunluk olduğunu söyledi, şaşırmadık. Çok geç olmadan 19:15’te (randevumuz 18:30’du) bizi içeri aldılar. Ultrason için uzandım, eşim de odada yanıma oturdu. Ve içeri Atıl Bey girdi. Birden onun enerjisi ile rahatladım, ses tonu, bize hitap şekli o kadar rahatlatıcıydı ki… Atıl Bey bizimle biraz konuştuktan sonra tek tek bebeğin her uzvunu ve organını kontrol etmeye başladı; beyin, göz, parmaklar, kalp, kordondaki kan vs vs Bu arada bunlar benim yakalayabildiğim şeyler; tamamen tıbbi terimler ile baktığı yerin sonucunu odada bizimle olan farklı bir asistanına söylüyor, o da yazıyordu. Bizi tek rahatlatan şey, baktığı her şeyden sonra ‘Bu da ok’ demesi oldu. Her ‘ok’ kelimesini duyduğumda kaskatı olan vücudum biraz gevşedi.

Bu arada detaylı ultrason olduğundan, bebeğin yüzünü full göreceğiz diye bizim gibi hevesli olmayın, çünkü siyah beyaz ekran dışında bir şey görmüyorsunuz; elini ayağını seçebilirseniz iyi.

Muayene toplam 35 dk sürdü, devamında bizi kendi odasına alarak sonuçlar üzerine konuştu, en son da raporu okuyup imzalayıp bize teslim etti. Aldığımız raporu bir kaç gün içinde kendi doktorumuz olan Kağan Kocatepe ile paylaştık.

Atıl Bey’in muayene ücreti 750 TL, kredi kartı geçiyor fakat sigorta şirketleri ile anlaşması bulunmuyor. Faturayı sizin yollamanız gerekmekte.

Muayeneden çıktıktan sonra sanki ÖSS sınavından çıkmışız gibi bir rahatlama oldu, o gece deliksiz uyudum.

Bu muayene bebeğinizde olan, olabilecek neredeyse her sorunun ortaya çıkmasına yardımcı oluyor; ona göre tedavi yöntemi uygulanabiliyor; bu sebeple son derece önemli… Atıl Bey dışında bu muayeneyi yapabilecek farklı doktorlar da var fakat Atıl Bey Türkiye’deki en tecrübeli kişi ve bu konuda uzman.

Umarım hepiniz en az benim kadar rahatlamış çıkarsınız bu muayeneden…

Sevgiler,

themervetuncer

 

22. Hafta: Atıl Yüksel Ve Detaylı Ultrason

 

Written By
More from Merve TUNCER

İçİnİz rahat bİr hamİlelİk İçİn Harmony Prenatal Test

Hamile olduğumu öğrendiğim günü an be an hatırlıyorum. O heyecan, mutluluk tarifi...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *