19. Hafta: Ben Şok !

Processed with Rookie Cam

İki ileri bir geri devam eden hamileliğimin en muhteşem haftası herhalde bu hafta oldu. Günlük rutinlerim devam ederken ki bunlar iyi uyku (gece uyuyamayıp sabah 10 buçukta kalkmak), iyi beslenmek (sabahları zorla kahvaltı edip akşama doğru da şişkinlik yüzünden yiyememek), bol su (bu idare eder), akşam yemekten sonra en az 40 dakika yürümek (nefes nefese), olumsuz olaylardan ve daha da önemlisi olumsuz insanlardan uzak durmak (sadece ailenle görüşürsen ok), iyi beslenmek, iyi beslenmek ve iyi beslenmek; bir yandan da klasik hamile triplerini yaşıyordum. Geleceği düşünüp hayallere dalmak, bazen kaygıdan sinir basması, ben nasıl anne olacağım merakı, yoksa hayatım bitti tüm özgürlüklerim sona mı erdi??? gibi bazı düşünceler.. Yani klasik bir hafta… Bir farkla…

Yine bir akşam yürüyüp eve döndüğümüzde (eşim de her akşam benimle yürüyor, yazık bu babalara da) ben kendimi L koltuğun en rahat yerine attım ve boş bakan gözlerle televizyona odaklandım.

Hamilelerin klasik gaz sorununu bilirsiniz, bilmeyenler de bilsin gaz sancıları göz doldurur; yine onlardan birini yaşadığımı düşünüyordum çünkü karnımda acayip bir hareketlenme vardı. Bir beş dakika sonra ise bunun gazdan başka bir şey olduğunu çok net anladım. Bu bildiğin bebeğin hareketiydi. Benim hissettiğim şey herkesin söylediği gibi ‘karında kelebek uçması’ hissi de değildi, içerde bir şey karnımı daha doğrusu kasıklarıma yakın bir bölgeyi dışarı doğru ittiriyordu. Ben haliyle şok !

O gün eşime sadece ‘gaz gibi bir şey var içerde ama bebek mi emin değilim.’ dedim. Birkaç gün içinde de emin olunca önce eşime, sonra kardeşime ve anneme hissettirdim. Gözyaşı sel oldu.

Şimdi içimdeki fındık kurdu ile resmen eğleniyorum. Özellikle yemeklerden sonra sırt üstü yatınca yaptığı ve hissettirdiği hareketlerle baya keyfim yerine geliyor. Oyun gibi bir şey. Çektiğin tüm sıkıntıların mükafatı gibi sana hediye veriyor. Salıncakta sallandığında hissettiğin o müthiş mutluluk gibi..

‘’Heyy, buradayım ben’’ der gibi, beni eğlendirmek ister gibi, kendisi de dans eder gibi…

Ben oğlumu 18-19. hafta içinde ilk defa hissettim. Kimisi daha erken kimisi daha geç hissediyor.. Ben her hareketinde aşırı eğleniyorum umarım herkes benim kadar eğleniyordur…

  1. haftada sanırım konumuz isim ve vücudumun hunharca değişimi olacak.

Sevgiler,

themervetuncer

19. Hafta: Ben Şok!

Tags from the story
, , ,
Written By
More from Merve TUNCER

İçİnİz rahat bİr hamİlelİk İçİn Harmony Prenatal Test

Hamile olduğumu öğrendiğim günü an be an hatırlıyorum. O heyecan, mutluluk tarifi...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *